PARAWCS 2017
Locarno - Suisse 22.23.24 September 2017

Overall Junior Classification

 POS

 ATHLETE

 ECUPID

 M/F

 NAT

 R1

 R2

 R3

 R4

 R5

 R6

 TOTAL

 1

 CHLADEK PETR

 499

 M

 CZE

 100

 100

 NP

 100

 60

 100

 460

 2

 BAUMANN MICHELE

 214

 M

 SUI

 40

 26

 80

 80

 100

 60

 359

 3

 GRASER SEBASTIAN

 62

 M

 AUT

 32

 80

 100

 36

 36

 80

332

 4

 SULZBACHER MANUEL

 63

 M

 AUT

 16

 15

 60

 13

 80

 36

 207

 5

 ALESSANDRO BINELLO

 27

 M

 ITA

 40

 40

 50

 29

 50

 NP

 209

 6

 PRIMC IGOR

 510

 M

 SLO

 22

 50

 NP

 80

 NP

 NP

 152

 7

 BIBBIANI GIANLUCA

 653

 M

 ITA

 NP

 NP

 40

 45

 32

 26

 143

 8

 URBAN PAVOL

 195

 M

 SVK

 100

 40

 NP

 NP

 NP

 NP

 140

 9

 BIBBIANI FRANCESCO

 630

 M

 ITA

 NP

 22

 45

 12

 18

 40

 137

 9

 MROZ JAKUB

 648

 M

 POL

 NP

 12

 36

 50

 15

 24

 137

 11

 ZUERCHER SILAS

 614

 M

 SUI

 24

 NP

 26

 22

 20

 32

 124

12

 HORVATH FERENC

 440

 M

 HUN

 29

 22

 32

 18

 14

 22

 123

 13

 TSCHECH LUKAS

 222

 M

 GER

 NP

 29

 NP

 NP

 32

 60

 121

 14

 FERRONI ALEXANDRE

 186

 M

 FRA

 NP

 60

 NP

 NP

 40

 NP

 100

 14

 GAO TIANBO

 600

 M

 CHN

 100

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 100

 16

 MARKO VESELIC

 93

 M

 SLO

 20

 24

 NP

 26

 26

 NP

 96

 17

 COLTAT MAXIME

 188

 M

 FRA

 NP

 18

 NP

 NP

 50

 20

 88

 18

 DITTMANN PHILIP

 284

 M

 GER

 NP

 NP

 NP

 15

 24

 45

 84

 19

 WIDMER JAKOB

 647

 M

 SUI

 NP

 13

 22

 20

 22

 NP

 77

 20

 RATAJ JAKUB

 562

 M

 CZE

 NP

 16

 NP

 40

 16

 NP

 72

 21

 KAMMER JONAS

 635

 M

 GER

 NP

 14

 32

 NP

 NP

 18

 64

 22

 KROFTA TADEAS

 547

 M

 CZE

 NP

 NP

 24

 15

 14

 NP

 53

 23

 JIN HONGLIN

 598

 M

 CHN

 50

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 50

 23

 ASTEIX PIERRE

 611

 M

 FRA

 50

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 50

 25

 FERRONI SYLVAIN

 187

 M

 FRA

 NP

 45

 NP

 NP

 NP

 NP

 45

 26

 HAYHURST KRISTOPHER

 667

 M

 USA

 NP

 NP

 NP

 32

 NP

 NP

 32

 26

 ASTEIX PIERRE

 632

 M

 FRA

 NP

 32

 NP

 NP

 NP

 NP

 32

 28

 WIDMER JAKOB

 699

 M

 SUI

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 29

 29

 29

 HAURYSH ANASTASIYA

 669

 F

 BLR

 NP

 NP

 NP

 26

 NP

 NP

 26

 29

 LU SHANMAN

 597

 M

 CHN

 26

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 26

 31

 SEEBACHER MARIO

 671

 M

 AUT

 NP

 NP

 NP

 11

 12

 NP

 23

 32

 SPEVACKOVA JANA

 638

 F

 CZE

 NP

 11

 NP

 10

 NP

 NP

 21

 33

 MROZ JAKUB

 609

 M

 POL

 18

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 18

 34

 STEFAN LICHOVSKI

 661

 M

 BUL

 NP

 NP

 NP

 16

 NP

 NP

 16

 34

 MOREL FLAVIEN

 719

 M

 FRA

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 16

 16

 36

 ANDRIJA KOVACEVIC

 616

 M

 CRO

 15

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 15

 36

 ERNI GIAN

 705

 M

 SUI

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 15

 15

 38

 THÜRING DANIEL

 703

 M

 SUI

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 14

 14

 38

 GSCHWIND LUCA

 708

 M

 SUI

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 14

 14

 38

 WIDMER JAKOB

 613

 M

 SUI

 14

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 14

 38

 VOGT FABIAN

 704

 M

 SUI

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 14

 14

 42

 DAMIANI CATTERINA

 623

 F

 ITA

 13

 NP

 NP

 NP

 NP

 NP

 13

 43

 SIEGESLEITNER LISA

 681

 F

 AUT

 NP

 NP

 NP

 NP

 11

 NP

 11

 44

 DAMIANI CATTERINA

 663

 F

 ITA

 NP

 NP

 NP

 9

 NP

 NP

 9

 45

 PICHLMÜLLER FELIX

 538

 M

 AUT

 NP

 NP

 NP

 8

 NP

 NP

 8